Wypoczynek przez wysiłek – górskie wycieczki dla aktywnych

Potrzebujesz szczegółowych wiadomości o aktualnej ofercie wycieczek dla aktywnych? Dobrze trafiłeś! Zajrzyj na www.exploruj.pl/rodzaj-wyprawy/wyprawy-dla-aktywnych/.

Istnieją dwa rodzaje ludzi: ci, którzy wolne dni uwielbiają spędzać na błogiej bezczynności i ci, którzy w każdy dzień urlopu chcą zrobić coś nowego, czego dotąd nie przeżyli. Specjalnie dla tych ostatnich agencje turystyczne przygotowują nietuzinkowe oferty wycieczek dla aktywnych.

Okazja na zawiązanie wieloletnich znajomości – wyprawy dla aktywnych

Wycieczki dla aktywnych to skrupulatnie zorganizowane parodniowe wyprawy dla tych, którzy chcieliby zobaczyć przeróżne regiony świata i Polski z całkiem innej perspektywy. Plan takich wycieczek jest naszpikowany niesamowitymi atrakcjami, których przeciętny wczasowicz nie dozna z pozycji wygodnego leżaka na werandzie dzierżawionej kwatery w górach. Wyprawa dla osób szukających interesujących doświadczeń to też świetna sposobność, żeby nabyć przydatne umiejętności, bowiem w szeregu przypadków łączy się ze instruktażami nieodzownymi do poznania reguł przeżycia na danym terenie. Na wycieczce w góry dla aktywnych można m.in. dowiedzieć się, jak używać czekana oraz raków czy jak poruszać się po via ferratach. Partycypanci poznają metody survivalu, a także tego, co zrobić w groźnych sytuacjach, które mogą się im przydarzyć, czyli np. w przypadku lawiny. Trzeba również wspomnieć, iż taka wyprawa w góry pełna jest ciężkich wyzwań wymagających zaufania i współpracy między uczestnikami, co może skutkować nawiązaniem długoterminowych znajomości.

Wyprawy dla aktywnych to nie tylko europejskie góry

Najpopularniejsze wyprawy, które będą wymagały od nas należytej kondycji fizycznej, to przeważnie wycieczki w góry, w tym także w góry wysokie, a destynacją są szczyty zlokalizowane na całym globie. Osoby bez doświadczenia w wycieczkach górskich, ale z dobrą kondycją fizyczną, mogą wziąć udział m.in. w trekkingu po Podhalu i wejść 4 najbardziej znane wierzchołki tego rejonu: Giewont, Babią Górę, Trzy Korony i Turbacz. Mogą również odwiedzić Sycylię, gdzie zobaczą Etnę, miejscowe parki narodowe i przespacerują się uliczkami najpiękniejszych miast tej wyspy – Palermo, Katanii oraz Trapani. Lecz Europa to nie jedyne kraje, dostępne dla niedoświadczonych podróżników – bez większych przeszkód poradzą sobie także w trakcie wyprawy do Namibii lub do Nepalu.

Lokalizacja firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]