Najciekawsze trasy rowerowe w Małopolsce

Tutaj poznasz więcej szczegółów o najciekawszych trasach rowerowych w Małopolsce.

Tatry, Przełom Dunajca, kopalnia soli w Wieliczce – to najbardziej wyraziste atrakcje Małopolski. Jakie jeszcze interesujące miejsca warto odwiedzić? Opisujemy ciekawe, legendarne oraz nieznane, jednak z pewnością najpiękniejsze miejsca w Małopolsce.

Mało znane oraz nowe miejsca w Małopolsce

Atrakcji w Małopolsce jest wiele – w wielu z nich spotykamy tłumy, ale czy znasz te mniej legendarne oraz nowe miejsca w Małopolsce, jakie należałoby ujrzeć?
Zamek Tenczyn w Rudnie nie jest atrakcją totalnie nieznaną, ale jednak mniej słynną niż inne malownicze ruiny – odwiedzają go po największej części wielbiciele zamków i mieszkańcy okolicy. Tymczasem zamek Tenczyn nie bez powodu bywa określany jako perła na Szlaku Orlich Gniazd – ruiny, choć nie są rozległe, prezentują się interesująco, a nawet tajemniczo, a na dodatek rozciąga się z nich czarowny krajobraz – przy odpowiedniej pogodzie można podziwiać Tatry.
Inne mniej znane atrakcje w Małopolsce to drewniane świątynie oraz cerkwie. Jeden z najbardziej interesujących drewnianych kościołów znajduje się w Dębnie Podhalańskim – został wpisany na listę UNESCO między innymi ze względu na najporządniej zachowaną polichromię w Europie, która zdobi jego wnętrze.
Małopolska słynie z Tatr i Pienin, lecz godne uwagi są również mniej widokowe pasma górskie. Przykładem nieomalże nieznanego miejsca w Małopolsce jest nadzwyczaj malowniczy Beskid Niski, o wiele mniej skomercjalizowany i słynny niż Bieszczady, chociaż ma podobne zalety.
Interesujące atrakcje w Małopolsce / Ładne i interesujące miejsca w Małopolsce / Najpiękniejsze interesujące miejsca w Małopolsce / Powinieneś to zobaczyć! Atrakcyjne miejsca w Małopolsce
Wszyscy słyszeli o kopalni soli w Wieliczce, jednak mało kto zdaje sobie sprawę z tego, iż kopalnia soli w Bochni to najstarszy funkcjonujący zakład przemysłowy w Europie, a tutejsza historia wydobycia soli ma nawet 3500 lat.
Inne śliczne, interesujące miejsce w Małopolsce to bez wątpienia Zalipie, czyli wieś ze słynnymi bielonymi chatami ozdobionymi kolorowymi kwiatami.
Na zakończenie należy nadmienić o Dolinkach Krakowskich. Turyści poniekąd tutaj nie docierają, chociaż tutejsze skały przyciągają entuzjastów wspinaczki, nie wyłącznie amatorów, lecz też uznanych alpinistów oraz himalaistów.