Kursy turystyki wysokogórskiej – jakie umiejętności tu zdobędziesz?

Oferta kursu górskiego w rozsądnej cenie. Sprawdź co dla Ciebie przygotowaliśmy.

Góry bywają niebezpieczne, ale też są piękne. W zasadzie co parę dni, a najczęściej w miesiącach, kiedy wczasowicze masowo zjeżdżają w modne miejscowości turystyczne zlokalizowane w pobliżu znanych szczytów, docierają do nas informacje o kolejnych fatalnych wypadkach z udziałem ludzi, którzy bez należytego przygotowania wybrali się na wycieczkę szlakiem o znacznej trudności. Stąd pasjonatom gór chcącym przeszkolić się w odpowiedzialnym przemieszczaniu się po nich rekomendujemy zapisać się na kurs turystyki wysokogórskiej.

Czego można nauczyć się na kursie górskim?

Najlepszą drogą, aby nabyć potrzebne umiejętności jest odbycie wieloaspektowego szkolenia pod okiem profesjonalistów z każdej z najistotniejszych sfer związanych ze wspinaczką wysokogórską, innymi słowy instruktorów wspinaczki, ratowników górskich oraz przewodników górskich. Z ich pomocą uczestnicy kursu turystyki wysokogórskiej nauczą się m.in. poprawnego władania czekanem, chodzenia w rakach i na rakietach śnieżnych, poznają reguły asekuracji, autoasekuracji i metody ratowania się przy upadku, przemieszczania się po trasach zaopatrzonych w via ferraty, jak również w zespole linowym. Co ważne, kurs górski uczy uczestników podstaw orientacji w terenie, survivalu i medycyny górskiej, które okazują się nieodzowne w razie przeróżnych niefortunnych wypadków. Kurs pokrywa także zasady poprawnego zachowania się w trakcie lawiny.

Górskie kursy, w tym też kurs zimowej turystyki wysokogórskiej, prowadzi zespół Exploruj.pl, który ma ogromne doświadczenie jako organizator ekspedycji w pasma górskie całego świata. Szkolenia prowadzone są na łonie natury (w Austrii, w Polsce i na Słowacji) w małych grupach, które najczęściej mają nie więcej niż 5-6 osób. To sprawia, że zdobywanie umiejętności ma miejsce w komfortowej atmosferze. Szkoleniowcy mają wtedy możliwość przeznaczyć na każdego uczestnika szkolenia wystarczająco uwagi i czasu, aby mogli oni skutecznie opanować podstawową wiedzę, potrzebną do pewnego poruszania się po górach.

Lokalizacja firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]