Co warto wiedzieć o skiturach?

Nie czekaj! Sprawdź świetną ofertę skitur w dobrej cenie.

Większa część osób wybierających się w góry w okresie zimowym, jedzie tam z reguły wyłącznie po to, żeby spędzać dni na szusowaniu na nartach lub na snowboardzie. Jednakże nie jest to jedyny rodzaj aktywnego wypoczynku, który zimą można uprawiać w górach. Osoby, które chcą przekonać się, czy dadzą sobie radę z bardziej wymagającym fizycznie wyzwaniem, powinny choć raz w życiu wziąć udział w wyprawach na rakietach albo skiturach.

Skitury – rekomendowane tylko dla obytych w górach narciarzy

Od kilkunastu lat turystyka na nartach przeżywa swoisty rozkwit. Coraz więcej turystów nie jest już zainteresowanych banalnym relaksem w górskiej chacie z drewna i przelotnym zjazdem z zatłoczonych stoków. Ci, którzy pragną poznać góry bliżej, decydują się na przeżywanie ich uroków w trakcie dość wyczerpujących, lecz przynoszących mnóstwo satysfakcji wypraw skiturowych. Terenowa jazda na nartach jest jednakże przeznaczona wyłącznie dla obeznanych w górach narciarzy, którzy poznali bardzo dobrze technikę jazdy i którzy potrafią także używać czekanu oraz raków. Dlaczego? Poruszanie się poza przygotowanymi dla turystów stokami, jest zwyczajnie dużo trudniejsze. Potrzeba do tego również lżejszych nart oraz butów.

Gdzie jeżdżą entuzjaści skitur?

Skitury odbywają się w licznych pasmach górskich. W Europie ulubionymi destynacjami pasjonatów turystyki narciarskiej są bez wątpienia włoskie Alpy i Riła oraz Pirin w Bułgarii, gdzie świetnie poradzą sobie nawet skiturowcy o umiejętnościach na średnim poziomie. Turyści z Polski nie są jednak ograniczeni jedynie do wypraw odbywających się na terenie naszego kontynentu – na nartach można przebyć pasmo górskie afrykańskiego Atlasu Wysokiego, gdzie panują perfekcyjne warunki do wypraw tego typu. W czasie takiej skitury największą atrakcją jest sposobność wspięcia się na wierzchołek Jabal Toubkal, który leży na wysokości przeszło 4000 metrów nad poziomem morza. Osoby zastanawiające się nad udziałem w tego rodzaju przygodzie w górach, które nie są pewne, czy któraś z tras okaże się dopasowana do posiadanego przez nie doświadczenia narciarskiego, otrzymają w tym obszarze poradę od organizatora skitur i jego instruktorów.

Lokalizacja firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]