Trekkingi w Dolomitach – dlaczego warto?

Sprawdź Dolomity trekking na www.exploruj.pl

Pasjonaci czynnego wypoczynku z pewnością znają na pamięć niemal wszystkie szlaki trekkingowe w naszym kraju wyznaczonych w Karkonoszach, w Tatrach i w Bieszczadach. Naturalnie są one oszałamiające, jednak osoby chętnie uprawiające ten rodzaj aktywności po jakimś czasie pragną przeżyć powtórnie ekscytację płynącą z ekskursji po nieznanym terenie. Dlaczego więc korzystać tylko z tras w Polsce, jeśli można zachwycać się olśniewającym krajobrazem włoskich Dolomitów?

Alpejskie Dolomity – pasmo górskie wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO

Dolomity, czyli pasmo górskie leżące w całości w Południowych Alpach Wapiennych, charakteryzują się sporą ilością poszarpanych grani, stromych turni i baszt skalnych, które w czasie dnia padającego na nie światła zmieniają swoją barwę. Jest to także jeden z najurodziwszych masywów górskich starego kontynentu (o ile nie na całym świecie!), nie dziwi więc, że w pierwszej dekadzie XXI wieku wpisano je do spisu światowego dziedzictwa UNESCO. Pomimo tego, iż w Dolomitach występuje wiele urwisk, niezwykle spadziste stoki i kilkusetmetrowe pionowe skalne ściany, wytyczono w nich też niemało łatwiejszych szlaków krajobrazowych, z którymi da sobie radę zdecydowana większość turystów uprawiających trekking.

Averau i szczyty Dolomiti di Sesto – co warto zobaczyć podczas trekkingu w Dolomitach?

Początkujących miłośników trekkingu zapewne urzeknie przeprawa przez te góry po via ferratach, a więc po trasach turystycznych wyposażonych w stalowe liny zabezpieczające. Plan wycieczek tego typu jest tak skonstruowany, by członkowie grupy mieli czas na szkolenie z podstaw asekuracji i sposobów przemieszczania się po takiej trasie. Bardziej obeznani z górami i posiadający dobre przygotowanie fizyczne turyści będą zadowoleni z przejścia trasą po graniach Brenty, najsłynniejszego pasma górskiego Dolomitów. Wyprawa ta jest dla większości osób bardzo forsowna, lecz ten, kto weźmie w niej udział na pewno zapamięta ją do końca życia. We włoskich Dolomitach można spędzić również w interesujący sposób zimę, poruszając się po mało spadzistych terenach na rakietach. Tak można zachwycać się m.in. wierzchołkiem Averau czy szczytami grupy Tre Cime.

Lokalizacja firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]