Tatry, Karpaty, Himalaje – trekkingi o różnych stopniach trudności

W tym miejscu znajdziesz korzystną ofertę trekkingów górskich.

Wycieczki w góry przybierają różne postaci. Od spokojnych przechadzek po łatwych trasach w bliskim sąsiedztwie domów turysty, przez piesze, wielogodzinne marsze po szlakach klasyfikowanych wyżej na skali trudności, aż po zaawansowane trekkingi. Żeby podjąć się trekkingach, niezbędne jest doświadczenie w poruszaniu się po górach (zarówno oznaczonymi szlakami, jak i poza nimi), co najmniej dobra sprawność fizyczna, jak również umiejętność korzystania ze sprzętu turystycznego oraz wspinaczkowego. Aczkolwiek za nieraz ogromny trud zyskujemy możliwość obcowania z dziewiczą naturą i delektowania się nieziemskimi widokami.

Trekkingi – dopasuj stosowny stopień trudności do swojej kondycji

Poziom trudności technicznej jest zależny od obszarów, przez które biegną trekkingi. Eksperci klasyfikują trzy poziomy trudności pieszych wycieczek w rejony górskie. W trekkingach pierwszego stopnia uczestniczyć mogą Ci, którzy mają dobrą sprawność fizyczną, a ich zdrowie nie jest przeciwwskazaniem do silnego wysiłku. Drugi stopień trudności wymaga dobrej sprawności i minimum elementarnego doświadczenia w górach – np. w Karpatach. Ostatni poziom to wycieczki dla uczestników ze świetną sprawnością, wiedzą z obszaru natury wysokich łańcuchów górskich i radzącym sobie z użyciem sprzętu, jak również niebojących się ciężkich warunków biwakowania w toku kilkudniowej wyprawy.

Dokąd udać się na trekking?

Trekkingi można praktykować we wszystkich łańcuchach górskich. W naszym kraju pasjonaci tego rodzaju aktywności bardzo cenią sobie szlaki w Tatrach. Jeżeli zaś idzie o inne góry Europy, ogromnym powodzeniem szczycą się graniczące z Azją Kaukaz i Ural, bałkańskie Góry Przeklęte, wschodnia część Karpat, a także Alpy. Osoby najbardziej obeznane w trekkingu powinny z kolei spróbować swoich sił w trakcie wycieczki w Andach, Himalajach czy Karakorum.

Lokalizacja firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]