Przygoda w górach – trekkingi w Himalajach

Potrzebujesz więcej informacji o wyprawie w Himalaje? Dobrze trafiłeś! Kliknij tutaj.

Łańcuch Himalajów wraz z położonym w sąsiedztwie pasmem Karakorum to obszary po prostu legendarne. Wpływa na to dużo elementów – głównie fakt, iż są to najwyższe pasma górskie naszej planety i to oczywiście tam leżą wszystkie ośmiotysięczne szczyty. Należy napomknąć także o skrajnej trudności poniektórych szczytów i tym, że to właśnie te góry stały się areną rywalizacji zawodowych wspinaczy z całego globu. Nie może więc zadziwiać zainteresowanie, jakie budzą wycieczki w Himalaje również wśród zwykłych turystów.

Trekking w Himalajach – zaufaj zawodowym przewodnikom

Na wstępie należy zaznaczyć, że jeżeli mówimy o trekkingu, Himalaje i Karakorum są najtrudniejszymi pasmami górskimi – nawet, jak wyprawa nie dotyczy zdobywania danego wierzchołka. Przyczyną problemów bywa też samo zaplanowanie wyjazdu – rezerwacja biletów lotniczych oraz otrzymanie wizy i pozwolenia. Z tej przyczyny optymalnym wyjściem będzie skorzystanie z oferty firm planujących wyjazdy w te góry. Kolejnym plusem jest opieka profesjonalnych przewodników (w tym posługujących się językiem polskim), co sprawi, że trekking w Himalajach stanie się bezpieczny także dla osób, nie mających praktyki w poruszaniu się po tak wysokich górach.

Trekking w Himalajach – wyprawy wokół Shishapangmy lub Everestu

Z oczywistych względów osoby po raz pierwszy przyjeżdżające w Himalaje albo Karakorum sporadycznie postanawiają o wejściu na ośmiotysięcznik. Nie świadczy to jednakże, iż te masywy leżą poza ich zasięgiem, ponieważ nieraz organizowane są trekkingi w pobliżu takich wierzchołków jak Annapurna, Everest czy Lhotse. Na biorących udział w tych wyprawach czeka nie tylko sposobność pokonania własnych słabości, ale też możliwość obserwacji powszedniego życia mieszkańców Nepalu oraz podziwianie niezwykłych cudów natury, jak na przykład lodospad Khumbu u stóp Everestu.

Lokalizacja firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]