Egzotyczna podróż do Tanzanii – wyprawa na Kilimandżaro

Na www.exploruj.pl uzyskasz więcej informacji o Kilimandżaro wyprawa

Zdobywanie wierzchołków gór to ambicja wielu globtroterów, którzy lubią ekstremalne wyjazdy. Niezatartych przeżyć na pewno zapewni ekspedycja na Kilimandżaro.

Wyprawa na Kilimandżaro – z jakiej przyczyny warto wziąć w niej udział?

Położona w Tanzanii góra Kilimandżaro jest dominującym szczytem kontynentu afrykańskiego – osiąga prawie 6 km n.p.m. Obieżyświatów zachęcają w głównej mierze znikające już lodowce, niesamowite krajobrazy, a także sposobność zobaczenia wyjątkowych zwierząt w ich naturalnym otoczeniu. Masyw tworzą trzy góry stanowiące pozostałość po wulkanach – Mawenzi, Uhuru i Shira. Wycieczka na ten afrykański szczyt wymusza odpowiednią preparację – ze względu na znaczną wysokość istnieje niebezpieczeństwo wystąpienia choroby wysokościowej, a kapryśna pogoda powoduje, że zdobycie masywu stanowi dla turystów ciężkie zadanie. Osoby szykujące się do wzięcia udziału w wyprawie muszą cechować się świetną kondycją psychiczną oraz fizyczną, które umożliwią marsz przez blisko 7 do 8 godzin dzień za dniem.

O czym trzeba pamiętać przed wyjazdem na Kilimandżaro?

W toku przygotowywania się do wyjazdu na Kilimandżaro trzeba wykonać obligatoryjne szczepienie przeciw febris flava, dzięki czemu pacjent odbiera tzw. Żółtą Książeczkę. Zanim ruszymy w podróż wskazane jest również wyposażyć się w leki zmniejszające niebezpieczeństwo rozwoju malarii. Przed rozwojem choroby uchroni również odpowiednia profilaktyka – zastosowanie preparatów odpędzających owady oraz korzystanie z odzieży zakrywającej nogi i ramiona. A jak uchronić się przed rozwojem choroby wysokościowej? Wyprawa na szczyt Kilimandżaro należy poprzedzić kilkudobową aklimatyzacją, która przyszykuje organizm do niskiej zawartości tlenu w powietrzu.

Lokalizacja firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]