Kilka słów o zastosowaniu filtrów o klasie filtracji F i H

Wszystko, czego warto dowiedzieć się o hepa h13, znajdziesz na https://marss.pl/oferta/filtry-absolutne-hepa/filtr-absolutny-hepa-z-separatorami-aluminiowymi/

Przyznajmy to otwarcie: stan powietrza w Polsce kiepski. Pod tym względem Polska plasuje się na jednej z najdalszych pozycji wśród państw Unii Europejskiej. Każdego dnia słychać nowe powiadomienia o przekroczeniu dopuszczalnego stężenia pyłów PM10 oraz PM2.5 i dlatego też wciąż poszukiwane są wydajne metody, pomagające radzić sobie z rosnącym zanieczyszczeniem, w szczególności w obiektach, gdzie utrzymanie czystości powietrza jest ogromnie istotne (np. w obiektach służby zdrowia).

Filtry F7 i F9 – skutecznie wyłapują pyły zawieszone oraz pyłki roślin

Filtry High Efficiency Particulate Air (HEPA), czyli filtry powietrza wysokiej skuteczności, znane i wykorzystywane są od kilku dziesięcioleci. Są obecne między innymi w domowych oczyszczaczach powietrza i odkurzaczach. W wentylacjach instalowanych w budynkach mieszkalnych, biurowcach czy obiektach użyteczności publicznej doskonale zdadzą egzamin filtry dokładne mini-pleat, które w zależności od klasy poradzą sobie z filtracją pyłów zawieszonych PM2.5 (klasa filtracji F7) oraz PM10 (klasa filtracji F9), których drobinki znajdują się w smogu. Nie są dla nich kłopotem również takie zanieczyszczenia, jak włókna, spaliny czy zarodniki grzybów. Poszukując filtrów dokładnych F7 bądź F9 powinno się sprawdzić nie tylko ich skuteczność, ale też jakość ich konstrukcji. Te produkowane przez sieradzką firmę MARSS Filtry Hepa posiadają stalową ocynkowaną ramę, która wyróżnia się znaczną odpornością na niekorzystne warunki atmosferyczne (jak wysoka temperatura, wilgotność) i uszkodzenia mechaniczne. Wydajny wkład filtracyjny wyprodukowany z włókna szklanego chroniony jest po stronie wlotu powietrza aluminiową siatką. W filtrach mini-pleat ułożony w drobne plisy papier filtracyjny wzmocniony jest klejem poliuretanowym, co sprawia, iż filtry te mają znaczną żywotność. Filtry minipleat dostępne są w wielu wymiarach dopasowanych do zapotrzebowania każdego odbiorcy.

Filtry HEPA H13 oraz H14 – tam gdzie powinno się spełnić wyśrubowane standardy czystości

Do wykorzystania przemysłowego wymagane są z kolei filtry o kategorycznie wyższej przepustowości, którą gwarantują filtry absolutne HEPA H13 i H14 . Plisy wkładu filtrującego są w nich rozdzielone w regularnych odstępach przez aluminiowe separatory, a solidna rama, także wykonana z ocynkowanej stali, nie jest podatna na wodę i wahania temperatury, co umożliwia sprawną filtrację w ciężkich warunkach (aż do 80 stopni Celsjusza). Takie filtry instalowane są tam, gdzie muszą być zachowane wysokie normy czystości powietrza, np. w zakładach produkujących elektronikę.

Źródło fotografii – marss.pl.

Lokalizacja firmy:
MARSS Filtry HEPA Marian Skomerski
ul. Wojska Polskiego 17/19
98-200 Sieradz

Tel.: +48 43 827 10 46