Zajęcia ogólnorozwojowe dla najmłodszych

Dla najmłodszych zabawa to nie tylko uciecha – odpowiednio pokierowana może pobudzać ich percepcję. Rodzice, którzy pragną poszerzać zdolności kognitywne swoich pociech, powinni zapisać swoje dzieci na zajęcia ogólnorozwojowe.

Zajęcia ogólnorozwojowe – rozwój umiejętności psychicznych oraz ruchowych malucha

Zajęcia baby sensory to spotkania dla niemowląt, a więc dzieci do trzynastego miesiąca życia. Okres ten jest niesłychanie ważny dla dziecka, ponieważ zachodzi w owym czasie jego nadzwyczaj silny rozwój fizyczny i umysłowy. W wyniku doświadczeń sensorycznych w tkance mózgu dziecka tworzą w tym czasie dziesiątki milionów kolejnych połączeń między neuronami. Dlatego należy dostarczyć o znaczną liczbę ciekawych atrakcji, wpływających korzystnie na rozwój malucha. Zajęcia ogólnorozwojowe dla najmłodszych prowadzone są w dwóch przedziałach wiekowych – dla dzieci, które nie skończyły 6 miesięcy oraz tych powyżej 7 miesiąca życia. Z uwagi na fakt, iż organizowane są dla niemowląt, trwają niecałe 60 minut, które podzielone są na cykle zabawy oraz wyciszenia. W trakcie zajęć dzieci podejmują się kolejnych aktywności, które pobudzają ich umiejętności motoryczne, komunikacyjne oraz ich rozwój emocjonalny.

Zajęcia ogólnorozwojowe – rozwój malucha za pośrednictwem dźwięków

Jednym z korzystnie oddziałujących na rozwój dziecka bodźców są dźwięki. Dzięki grze na różnorodnych instrumentach, tak kilkuletnie, jak i małe dzieci, kształtują zdolność odczuwania piękna i wyobraźnię, jak również uczą się zrozumienia tempa. Obcowanie z muzyką we wczesnym wieku poprawia zdolności poznawcze maluchów, co w szkolnych latach może być przyczyną szybszego opanowania reguł matematyki. Kreatywne zajęcia muzyczne to również ciekawa zabawa w grupie równolatków. Pod opieką doświadczonego w pracy z maluchami instrumentalisty, najmłodsi nauczą się, że dźwięki można wytwarzać również za pomocą rozmaitych przedmiotów. W czasie spotkań z muzyką wyzwalane są dźwięki o niskim stopniu głośności..