Jak nauczyć się modelowania w Blenderze? Zapisz się na kurs

Skieruj się w to miejsce, jeśli szukasz szczegółowych wiadomości o modelowaniu 3D.

Świat rysunku bez ustanku ewoluuje i coraz częściej artyści odchodzą od dotychczasowych technik na rzecz tworzenia swoich dzieł tylko w formie cyfrowej. Komputery dają twórcom nie tylko wolność sporządzania dzieł 2D, ale również modelowania trójwymiarowych obiektów. Rozpoczęcie przygody z modelowaniem 3D nie generuje już znacznych wydatków – można przecież ściągnąć program Blender, który daje niesamowite możliwości tworzenia animacji i trójwymiarowych obrazów, a który zarazem jest całkiem bezpłatny.

Nauka funkcji Blender 3D samemu bywa frustrująca

Korzystania z dowolnej aplikacji można nauczyć się na własną rękę, lecz proces ten ciągnie się wtedy dłużej i często jest niezwykle męczący. Z tej przyczyny zapisanie się na kurs modelowania 3D przyniesie dużo korzyści przede wszystkim tym, którzy dopiero poznają Blender 3D. Rozpoczynanie pracy z kolejnymi funkcjami oraz narzędziami czy nakładanie rozmaitych tekstur i efektów na modelowany przedmiot przebiegnie łatwiej, jeśli będzie prowadzone pod okiem znającego program dydaktyka. Nauczyciel na bieżąco dokonuje korekty modeli wykonywanych przez kursanta doradzając, które elementy wymagają dopracowania i sugerując ku temu odpowiednie rozwiązania. Jak w wypadku każdego kursu dobrze jest, aby przebiegał on w jak najmniej licznych zespołach, co da pedagogowi możliwość poświęcenia każdemu uczestnikowi maksimum uwagi.

Modelowanie w Blenderze 3D dla artystów a także entuzjastów animacji

Tworzenie modeli oraz animacji 3D jest dziś zdolnością pożądaną i docenianą przede wszystkim w świecie filmu, projektowania i gier wideo. Znajomość oprogramowania Blender 3D poszerza zatem przyszłe perspektywy zawodowe. W trakcie kursu tworzy się pierwsze profesjonalne dzieła, które potem można śmiało dołączyć do swojego portfolio. Nie znaczy to natomiast, iż kursy modelowania 3D kierowane są tylko do osób, które chcą pracować zawodowo m.in. w branży filmowej i wiążą z tym swoją karierę zawodową. Spory procent uczestników tego rodzaju warsztatów to po prostu hobbyści i artyści, którzy chcą spróbować nowych form ekspresji lub poszerzyć swoje dotychczasowe umiejętności.

Lokalizacja firmy:
Pracownia Domin Kraków
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 517 230 274
E-mail: [email protected]