malarstwo cyfrowe, kurs digital painting

Digital painting – programy do malarstwa cyfrowego i jak wybrać kurs

Sztuka nie pozostaje w tyle i od dłuższego czasu stara się nadążyć za cyfrowym postępem. Zdolność malarstwa tradycyjnymi metodami współcześnie nie jest już jedynym warunkiem, żeby znaleźć pracę w branży gamingowej bądź filmowej, gdyż te gałęzie rozrywki do opracowania koncepcji postaci czy świata przedstawionego korzystają najczęściej z profesjonalnego oprogramowania. Znając te realia duży odsetek młodych osób zaczynając swoją przygodę z rysunkiem z miejsca sięga po znane programy, wykorzystywane na co dzień w malarstwie komputerowym.

Popularne oprogramowanie do digital paintingu

Istnieje mnóstwo programów używanych do tzw. digital paintingu, czyli malarstwa komputerowego. Jednym z najpopularniejszych z nich to Photoshop od Adobe, który pomimo iż powstał jako software do retuszu fotografii, szybko został podstawowym oprogramowanie artystów i game devów. Wraz z sukcesem Photoshopa powstały inne podobne programy, jak przykładowo Clip Paint Studio, ArtRage czy Affinity Photo, w których dzięki zastosowaniu rozmaitych cyfrowych pędzli można tworzyć prace wyglądające jak obrazy wykonane gwaszem, farbami akrylowymi bądź farbami akwarelowymi. Digital painting zapewnia artystom nieograniczoną wolność – twórca ma możliwość korygowania błędnych ruchów pędzla, a także ponosi mniejsze wydatki. Cyfrowe farby wszak nigdy się nie wyczerpią!

Kurs Photoshop online – więcej niż tylko nauka podstawowych funkcji programu

W praktyce nauka malarstwa komputerowego odbywa się w porównywalny sposób jak poznawanie tradycyjnych technik plastycznych. Oczywiście pierwsze kroki można postawić samemu, jednak aby rozwinąć maksymalnie swój warsztat, a przy tym poznać potrzebne metody korzystania z pędzli oraz wszystkie funkcje oprogramowania, polecamy zapisać się na kurs przygotowany przez wykwalifikowanego instruktora. Jeżeli w sąsiedztwie twojego miejsca zamieszkania nie ma szkoły rysunku, która prowadzi lekcje malarstwa cyfrowego, możesz kupić dostęp do rozlicznych kursów Adobe Photoshop online. Zróżnicowanie tematów jakie analizują takie kursy jest szerokie i nie uczą one tylko podstawowych funkcji programu. Ważne jest jednak, by postanawiając o zakupie kursu digital paintingu online znaleźć taki, który pozwala kursantowi na kontakt z twórcą szkolenia.

Lokalizacja firmy:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]