Srebrne kolczyki – bezpieczeństwo i ciekawy wygląd

Więcej szczegółów o kolczykach ze srebra

Srebro to najpopularniejszy wśród producentów biżuterii surowiec. Nie powinno to oczywiście zaskakiwać, bo naprawdę posiada mnóstwo dobrych stron. Koszty jego zakupu są znacznie niższe niż złota, a jest kruszcem szlachetnym, więc nie koroduje i długo zachowuje swoje właściwości. Srebrne kolczyki są również cenione ze względu na komfort ich noszenia – znacznie ograniczają bowiem niebezpieczeństwo wystąpienia infekcji. Jako iż są naprawdę interesującą opcją dla szukających ponadczasowej i solidnej biżuterii, dobrze napisać parę zdań o tym, gdzie je nabyć i jak dbać o srebrne kolczyki.

Srebrne kolczyki – w sklepie online czy stacjonarnym?

Fantazja designerów srebrnych kolczyków nie zna granic. Wśród nich wszyscy wyszukamy coś dla siebie – zarówno fani sprawdzonych rozwiązań, jak i panie, które wolą raczej eksperymentalne projekty. Przed kupnem konkretnych kolczyków dobrze zatem zorientować się, co proponują nam poszczególne sklepy. Najlepszym rozwiązaniem na pewno okaże się kupno online – szczególnie, jeśli zależy nam na znalezieniu oryginalnych wzorów srebrnych kolczyków.

Jak czyścić srebrne kolczyki?

Mimo wielu zalet, srebro ma pewne wady. Najistotniejszy jest fakt, iż srebrne kolczyki po kilku latach śniedzieją. Łatwo tego uniknąć często myjąc je specjalnymi środkami i przechowując w zamkniętych pudełkach. Pod żadnym pozorem nie wykorzystujmy jednak do ich czyszczenia zwykłych płynów, gdyż są w stanie zniszczyć delikatny metal.