kosmetyki do makijażu oczu

Jakie wybrać kosmetyki do makijażu oczy i brwi?

Prezentacja podstawowych kosmetyków do makijażu oczu i brwi

Podkreślenie oczu to ważny krok wykonywania makijażu. Trzeba rozpocząć go od zastosowania stosownej bazy pod cienie. Baza powstrzymuje gromadzenie się cieni w fałdzie powieki i jest ogromnie przydatna, w szczególności jeżeli borykamy się z opadającą czy też przetłuszczającą się powieką. Co więcej baza wydłuża żywotność makijażu oczu, wyrównuje koloryt skóry, innymi słowy maskuje widoczne naczynka i zaczerwienienie, oraz podkreśla kolory cieni do powiek. W ofercie sklepów dostępne są produkty w słoiczku, w kredce lub w płynie, dlatego bez przeszkód można nabyć te, które są zgodne z naszymi osobistymi upodobaniami.

Do aplikacji najłatwiejszego makijażu oczu niezbędne są cienie do powiek. Zależnie od upodobań można samodzielnie dobrać ich kolory spomiędzy wielu oferowanych pojedynczych cieni do palety magnetycznej bądź kupić gotowe już zestawy. Aby uatrakcyjnić makijaż oczu, np. uwydatnić kształt oka i zagęścić optycznie rzęsy, zastosuj eyeliner bądź kredki do oczu. Jeśli natomiast preferujesz nosić sztuczne rzęsy, to warto wykonać cienką linię na powiece, która zamaskuje ich pasek. Ponadto kredki oraz eyelinery pozwalają na optyczną zmianę kształtu oka, wyciągając lub zaokrąglając je.

Ostatnim elementem makijażu oczu jest użycie maskary do rzęs. Możemy wybrać te zwiększające objętość rzęs, przedłużające je czy o innym niż czarny kolorze.

Jeżeli uwielbiasz błyszczenie w makijażu, to rekomendujemy wykorzystać pigmenty do makijażu. W momencie korzystania z pigmentów nie można pominąć specjalnej bazy albo kleju, aby jego drobinki się tak szybko nie wykruszyły.

W swojej kosmetyczce warto posiadać płyn Duraline. To przydatny artykuł, w szczególności gdy używamy kosmetyków żelowych np. pomady do brwi lub eyelinerów w słoiczku, które lubią przysychać. Taki płyn można również wykorzystać z cieniami do powiek.

Łatwy makijaż oczu i brwi – nie musisz posiadać wielkiego arsenału kosmetyków

Do naniesienia podstawowego makijażu brwi oraz oczu nie trzeba dużej kolekcji kosmetycznych produktów ani zawodowych umiejętności. Naturalnie,narysowanie płynnej kreski kredką do oczu wymaga lekkiej wprawy, lecz już cienie, przede wszystkim te perłowe, można bez przeszkód nanosić palcami. Ważne jest tylko to, żeby w swoim makijażu czuć się komfortowo.

House of Beauty Retail LTD plc

E-mail: [email protected]