Skrzynka telekomunikacyjna – rodzaje i zastosowanie

Jeśli szukasz skrzynki telekomunikacyjnej, powinieneś odwiedzić ten adres.

Skrzynki telekomunikacyjne są niezbędne w każdej nieruchomości – określają to odpowiednie ustawy. Na rynku dostaniemy wiele ich rodzajów, których struktura musi być dostosowana na każdą ewentualność. W jaki sposób dzielimy skrzynki telekomunikacyjne i co je wyróżnia?

Skrzynka telekomunikacyjna – otwory wentylacyjne

Skrzynka telekomunikacyjna musi być skonstruowana z solidnego surowca i mieć odpowiednie szczeliny, które pełnią funkcję wentylacyjną oraz przepuszczają sygnał bezprzewodowy. W sprzedaży wyróżniamy kilka kluczowych rodzajów skrzynek telekomunikacyjnych. Pierwszy rodzaj to skrzynka teletechniczna zlokalizowana na powietrzu, która musi być wytrzymała na ingerencje osób niepowołanych, jak również wysoką temperaturę. Kolejna grupa to skrzynka umieszczona wewnątrz nieruchomości, w której mieszczą się kluczowe przewody – na przykład światłowody oraz niezbędne przyłącza sprzętów – routery, rozgałęźniki. Poszczególne urządzenia możemy przyłączyć na przykład na rzepy lub specjalne taśmy instalacyjne.

Skrzynka telekomunikacyjna – ochrona przed wtargnięciem osób trzecich

Istotnym elementem jest również ochrona przed wtargnięciem osób trzecich do wnętrza szafki. W tym celu stosuje się specjalne zasuwy. To ważne także w mieszkaniu, w którym znajdują się małe dzieci. Nie zapominajmy również o zachowaniu porządku w środku szafki – w tym celu służą dedykowane komory. U dystrybutorów znajdziemy wiele modeli szafek – dostępnych w różnych rozmiarach, co sprawia, że szybko dostosujemy je do naszego mieszkania.

Lokalizacja firmy:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]