Wykorzystanie akcesoriów szalunkowych

Jeśli potrzebujesz akcesoriów szalunkowych, koniecznie wejdź na https://sklep.abcszalunki.pl/13-akcesoria-szalunkowe.

Akcesoria szalunkowe to elementy służące do wzmacniania deskowań i przydają się na wszystkich budowach. Jakie produkty wykorzystuje się podczas szalowania? Czemu warto kupić je w sklepach internetowych?

Akcesoria szalunkowe – ich rodzaje i zastosowanie

By szalunki ścienne, stropowe czy używane do wykopów były ustawione w prawidłowy sposób, konieczne są właściwe akcesoria szalunkowe. Ich wytwórcy dostarczają obecnie mnóstwo materiałów służących do wzmacniania szalunków, m.in. ściągi szalunkowe, sworznie napinające, napinacze rygla, zaciski sprężynowe, klucze do żabek napinających i rusztowań, nakrętki, stożki i korki, listwy pozycjonujące czy fazujące oraz rurki dystansowe. Ściąg szalunkowy, zwany także ankrą szalunkową, to gwintowany pręt, który pomaga utrzymać stosowny odstęp między poszczególnymi płytami szalunkowymi. Ściąg centrujący służy do łączenia płyty szalunkowej z narożnikiem. Do ściągu dołączone są nakrętki talerzowe, motylkowe lub przegubowe. Natomiast żabki napinające wykorzystywane są jako uchwyty umożliwiające spięcie szalunku przy pomocy drutu zbrojeniowego. Żabki zapewniają szczelność konstrukcji po zdjęciu szalunków. Pośród akcesoriów szalunkowych bardzo ważną rolę pełnią też dystanse, które umożliwiają utrzymanie odpowiedniej odległości między szalunkiem a prętami. Kupując akcesoria nie można nie uwzględnić również ocynkowanych nakrętek pasujących do ściągów.

Dlaczego warto zamówić akcesoria szalunkowe online?

Szeroki wachlarz akcesoriów szalunkowych dostępny jest w bogato wyposażonych sklepach online. Witryny internetowe oferują świetnej jakości elementy od różnych producentów. Akcesoria szalunkowe są kompatybilne z popularnymi deskowaniami Rasto, Peri czy Tekko i można je kupić w przystępnych cenach.

Lokalizacja firmy:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]