W jakich sytuacjach szalunki są niezbędne?

Szalunki Kraków znajdziesz na https://abcszalunki.pl/wynajem/

Szalunki to to konstrukcja o charakterze tymczasowym, którą na ogół wykonuje się z desek. Może ona być zrobiona także z drewnianych płyt, które zrobiono z drewna cechującego się słabszą jakością. Nie brak jest firm, które decydują się na zrobienie szalunku z elementów metalowych, ale tego typu działanie nie jest zbyt rozpowszechnione. Deskowanie – bo dokładnie tak również nazywa się szalunki – sprawia, że mieszanka, którą się wylewa, uzyskuje pożądany kształt. Szalunki wyjmuje się dopiero po zastygnięciu mieszanki. Wykorzystując szalunki, można także efektywnie podtrzymać zbrojenie, które zostało wykonane do czasu, gdy wylana mieszanka odpowiednio stwardnieje.

Szalunki – jak się je wykonuje?

Wszystkie konstrukcje z użyciem betonu wykonuje się na budowie w odpowiednich formach, czyli właśnie szalunkach. W pierwszym etapie prac konieczne jest zrobienie szalunku, który potem zostaje wypełniony solidnie dobranym betonem. W niektórych sytuacjach niezbędne jest wykonanie zbrojenia. Układa się je jeszcze zanim mieszanka zostanie wylana. Szalunki wyjmuje się dopiero wówczas,gdy mieszanka porządnie zwiąże. Na ogół potrzeba na to od mniej więcej dwóch do nawet czterech tygodni. Szalunki robi się między innymi w przypadku fundamentów, zrobionych z betonu kolumn ogrodzeń i stropów żelbetowych. Cechują się więc naprawdę szerokim zastosowaniem, a budowa bez ich wykorzystania nie posuwałaby się tak sprawnie.

Szalunki – jakie moduły niezbędne są do wykonania szalowania?

Do przeprowadzenia szalowania niezbędna jest sklejka szalunkowa. Niezbędne są też specjalne dźwigary i podpory. W wielu wypadkach zdarza się, że niewielkie przedsiębiorstwa budowlane nie są w posiadaniu własnego systemu szalunkowego. W takim wypadku rozwiązaniem okazuje się być skorzystanie z wypożyczonego sprzętu, który oferują firmy specjalizujące się w zaopatrywaniu zakładów budowlanych w szalunki, a także sklejkę.

Lokalizacja firmy:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]