Rodzaje i zastosowanie podpór szalunkowych

Dowiedz się więcej o podporach Peri na sklep.abcszalunki.pl

Podpory stropowe to typ szalunków, bez których budowa wszelkich obiektów byłaby niemożliwa. W jaki sposób są używane? Dlaczego warto wynająć podpory szalunkowe?

Podpora stropowa – typy i jej zastosowanie

Pośród szalunków odróżniamy deskowania ścienne, do wykopów i podpory stropowe. Ten ostatni rodzaj wykorzystywany jest do podpierania stropów – z pomocą tego tymczasowego modułu konstrukcyjnego można pokryć strop betonem i stosowne jego uformowanie. Istotną funkcję pełnią też drewniane dźwigary i stoliki szalunkowe – niezastąpione w trakcie wykonywania prac budowlanych. Podpory szalunkowe mogą być wyprodukowane ze stali ocynkowanej ogniowo lub malowanej i mają opcję ustawiania wysokości, dzięki czemu można je stosować w rozmaitych sytuacjach. Zazwyczaj w sprzedaży dostępne są podpory o zakresie od 160 do 300 cm albo od 200 do 360 cm.

Podpory szalunkowe – wiodący producenci i opcja wynajmu

Podpory stropowe cechują się znaczną wytrzymałością, są także łatwe w montażu, a możliwości użycia ich w budownictwie są szerokie. Wśród wiodących producentów warto wymienić podpory Peri, szalunki Altrad, jak również moduły wykonywane przez firmy Pionart, Olan czy Hunnebeck. Na specjalną uwagę zasługują podpory Peri, które wyróżniają się przemyślaną strukturą, doskonałą jakością oraz nowatorskimi rozwiązaniami. Podpory szalunkowe Peri są przystosowane do użytkowania nawet w ciężkich warunkach. Obecnie sporo przedsiębiorstw budowlanych decyduje się na wypożyczenie szalunków – atrakcyjne ceny powodują, że usługi te stają się coraz popularniejsze. Dzięki wynajęciu podpór stropowych można również oszczędzić czas.

Lokalizacja firmy:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]