Przydomowe baseny kąpielowe – relaks, sport i dekoracja

Więcej o basenach kąpielowych

Basen kąpielowy praktycznie wszystkim kojarzy się z luksusem, ale jest to też wielka przyjemność, sposób na odpoczynek bądź na uprawianie sportu. Na posiadanie basenu zatem na pewno warto się zdecydować, pamiętając jednak, by stawiać tylko na profesjonalne rozwiązania. Baseny kąpielowe zaprojektowane, zbudowane oraz konserwowane przez profesjonalną firmę to pewność ich funkcjonalności oraz solidności.

Jakie baseny kąpielowe są dostępne na rynku?

Baseny można podzielić na baseny profesjonalne, przykładowo do ośrodków spa bądź pływalni, a także baseny prywatne – ogrodowe, wewnętrzne czy przydomowe. Rozróżnienie na baseny zewnętrzne i wewnętrzne to kolejne kryterium. W przypadku basenów wewnętrznych konieczne jest zbudowanie hali basenowej, która musi spełniać pewne warunki, na przykład dotyczące odporności materiałów budowlanych na chemię basenową czy wilgotności powietrza. Zatrudnienie profesjonalnej firmy jest więc niezbędne do jego budowy.
Poza tym istnieje wielka ilość rodzajów basenów. Można zdecydować się na rozmaite kształty: baseny prostokątne, okrągłe czy ósemkowe, płytkie brodziki czy długie baseny typu fast lane, świetne dla miłośników pływania oraz zwolenników dbania o kondycję. Dostępne są też baseny o rozmaitych konstrukcjach, na przykład takie, które mają niecki w całości wpuszczane w ziemię czy też obniżony poziom wody, co wygląda bardzo efektownie.

Dodatkowe akcesoria do basenów kąpielowych

Chcąc zmniejszyć wydatki, przy projektowaniu i budowie basenu można wybrać standardowe rozwiązania, ale nie zawsze dodatkowe akcesoria generują wielkie wydatki. Fantastycznie wygląda na przykład oświetlenie basenowe, które podświetla wodę, przez co upiększa także halę basenową albo ogród. Godnym polecenia wyborem w przypadku basenów zewnętrznych jest dach, który wydłuża sezon kąpieli z 3 do aż 6 miesięcy, a także zapewnia dyskrecję oraz gwarantuje bezpieczeństwo najmłodszych członków rodziny i zwierząt domowych. Jeżeli basen ma służyć przede wszystkim do relaksu, dobrze będzie wybrać specjalne schody. Takich akcesoriów jest jednak znacznie więcej – niektóre zwiększają walory funkcjonalne basenu, inne zaś dodają mu ekskluzywnego charakteru.

Lokalizacja firmy:
Baseny Kąpielowe Biuro Budowy, Projektów i Doradztwa Sp. z o.o.
ul. Rubinowa 2A
44-121 Gliwice

Tel.: +48 (32) 332-69-11
E-mail: [email protected]