Powrót do tradycji – projekty domów drewnianych

Jeśli szukasz domków góralskich, koniecznie odwiedź tę stronę.

Drewniana zabudowa przez lata była zastępowana przez domy ceglane. Dziś jednak zauważyć możemy to, że zainteresowanie nimi powoli się zwiększa. Oczywiście nie jest tak bez przyczyny – domy drewniane wykazują bowiem wiele plusów. Najistotniejszym jest na pewno wygląd – dopasowują się tak do willowej, jak i wiejskiej architektury. Istotne okazuje się również to, iż domy drewniane są bezpieczne dla przyrody, bowiem są wznoszone tylko z odnawialnych materiałów. Drewno potrafi także pochłaniać promieniowanie wydzielane przez telewizory i oczyszczać powietrze, a to powoduje, iż ich mieszkańcy wydajniej sypiają i dbają o swoje płuca.

Projekty domów góralskich i nie tylko

Najczęściej wybieranym rodzajem domów z drewna są rzecz jasna budynki przywodzące na myśl góralską zabudowę. Często wykonywane są z bali, a styl ich zdobienia nawiązuje do twórczości Stanisława Witkiewicza. Rzecz jasna zauważymy również projekty domów góralskich, które tworzone są we współczesnym stylu. Nierzadko także spotyka się projekty domów góralskich, które łączą odmienne stylistyki – między innymi elementy betonowe. To powoduje, że projekty domów drewnianych bez obaw można zamówić również, kiedy chcemy wybudować je poza Podhalem.

Projekty domów góralskich – jak wybrać specjalistę?

Nie zapominajmy, że na komfort życia w domu góralskim rzutuje w szczególności projekt, według którego jest wybudowany. Dlatego decydując się na takie rozwiązanie, warto sprawdzić dotychczasowe projekty architekta i przeczytać, co myślą o nim poprzedni klienci. Istotne jest, by w jego portfolio znalazło się sporo projektów domów góralskich – dzięki temu zyskamy pewność, iż nasze zlecenie będzie dobrze wykonane i spełni nasze potrzeby. Przy poszukiwaniach dobrze również dowiedzieć się, czy architekt działa z ekipą, która wzniesie obiekt – w ten sposób wszystko przebiegnie prędzej.

Lokalizacja firmy:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]