ekologiczne domy drewniane, domy drewniane Kraków

Ekologiczne domy drewniane i ich zalety

Jeszcze nie tak wcale dawno temu wielką popularnością wśród Polaków cieszyły się domy murowane. Wznoszono na obszarze Polski domy z pustaków kształtem przypominające zwykłe pudełka. Teraz wiemy już, że nie są to korzystne rozwiązania. Z tego powodu naprawdę chętnie decydujemy się na domy z drewna w klasycznym stylu. Wzorowane na tradycyjnym góralskim budownictwie mają naprawdę wiele zalet.

Ekologiczne domy drewniane: z jakiego powodu są przyjazne środowisku?

Domy z drewna od wielu lat uważane są za ekologiczne. Dlaczego? Przede wszystkim drewno jest materiałem odnawialnym. Mnóstwo drzew rośnie wprawdzie naprawdę wolno, ale nie brak plantacji, na których sadzone są specjalnie z myślą o późniejszym wykorzystaniu w budownictwie. Do tego drewno jest stuprocentowo biodegradowalne. Oznacza to, że nie pozostają po nim nawet niewielkie toksyczne odpady, które wpływałyby niekorzystnie na ekosystem. W domach wybudowanych z drewna nie wykorzystuje się materiałów syntetycznych. Z uwagi na doskonałe właściwości izolacyjne nie trzeba stosować styropianu, aby taki budynek ocieplić. Nie jest używana też papa. W efekcie domy drewniane w żadnym stopniu nie przyczyniają się do obniżenia kondycji środowiska naturalnego.

Ekologiczne domy drewniane – jakie jeszcze mają plusy?

Domy tego rodzaju rewelacyjnie wtapiają się w naturalne otoczenie. Pięknie prezentują w sąsiedztwie wiejskiego krajobrazu czy wysokich i niskich gór. Panujący w nich mikroklimat gwarantuje doskonałe samopoczucie tym, którzy zdecydowali się postawić na taki dom. W domach wybudowanych z drewna panuje odpowiednia wilgotność powietrza. Jest ono również bardzo dobrze natlenione. Domy wykonane z drewna doskonale nadają się dla chorych na astmę, osób cierpiących na alergię i osób borykających się z innymi chorobami układu oddechowego. Są trwałe i bardzo piękne. Bez wątpienia zasługują na to, by podjąć decyzję o ich budowie.

Lokalizacja firmy:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]