Dźwigary – czy można je wynająć?

Sprawdź, gdzie kupić dźwigary.

Szalunki to struktury niezastąpione na wielu budowach. Za ich pomocą możliwe jest nadanie właściwego kształtu murom wylewanym z betonu, jak również przygotowanie w nich przepustów na okna i drzwi. Szalunki okazują się też potrzebne przy formowaniu sklepień – wówczas ich najważniejszym elementem są dźwigary. Bez ich zastosowania nie byłoby możliwe wzniesienie wielokondygnacyjnego budynku. Dźwigary sprawiają, iż strop nie opada natychmiast po wylaniu i jest w stanie zestalić. Z jakich materiałów wytwarza się dźwigary? Gdzie można je zdobyć?

Z jakich materiałów wytwarzane są dźwigary?

Dźwigar narażony jest na znaczne obciążenia, które osiągają kilkadziesiąt ton. W związku z tym jego główną cechą jest wytrzymałość. W największym stopniu maja na nią wpływ dwa czynniki – jakość produkcji i typ użytych w tym celu materiałów. Muszą one być dokładnie wyselekcjonowane i wypróbowane pod kątem wytrzymałości na potężne naciski. Najodpowiedniejszym materiałem okazuje się lite drewno takich drzew jak topola, buk, sosna i olcha. Bardzo istotne jest także poprawne pokrycie dźwigarów impregnatem, które ochroni je przed negatywnym oddziaływaniem wody, spoiw i pozostałych płynnych chemikaliów wykorzystywanych na budowie – a więc czynników, które bezpośrednio zagrażają strukturze drzewa.

Dźwigary – można je wypożyczyć

Firmy, które na co dzień parają się wznoszeniem piętrowych obiektów posiadają własne dźwigary. Ich zakup oraz składowanie wiąże się jednak z pewnymi wydatkami. Z kolei firmy, które tylko okazjonalnie akceptują zlecenia tego rodzaju, mogą uniknąć nadmienionych przeszkód. Najlepszym wyjściem dla nich będzie skorzystanie z usług podmiotu, który oferuje wynajem dźwigarów oraz pozostałych elementów konstrukcji szalunkowych.

Lokalizacja firmy:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]