Drewniane okna lepsze niż inne

Więcej informacji o okna drewniane producenci.

Okna drewniane powszechnie kupowane są nie tylko ze względu na wysokie walory estetyczne, ale także na ich odporność. Ten ekologiczny materiał gwarantuje piękny wygląd, który nie zmienia się przez długi czas. Jednakże nie tylko estetyka jest istotną zaletą tych okien. Jakie są jeszcze względy, dla których są one dobrym wyborem, nawet jeżeli ich cena jest nieco wyższa niż okien z PCV?

Okna drewniane – wyjątkowe piękno naturalnego surowca

Każdy miłośnik przedmiotów wykonanych z drewna, szczególnie tych związanych z aranżacją domu, wskazuje na niepowtarzalny klimat, jaki buduje materiał ten. Można też wybierać spośród wielu gatunków drewna, które miewają przeróżny wygląd, odcienie czy inną fakturę, co stwarza duże możliwości aranżacyjne oraz można dzięki temu decydować się na różne warianty. Drewno jest też zdecydowanie przyjemne w odbiorze, wywołuje skojarzenia z przytulnym domem, może być więc doskonałym materiałem do produkcji rozmaitych elementów wystroju wnętrz.

Inne ważne cechy okien drewnianych

Ten ekologiczny surowiec zapewnia ogromne możliwości jeżeli idzie o produkcję okien. Miewają one rozmaity wygląd i stylistykę. Materiał ten można pokrywać dowolnymi farbami, a także poddawać obróbce, wykonując wyjątkowe kształty. Tylko drewno nadaje się do odnawiania starych budowli, świetnie sprawdza się również w domach osób cierpiących na alergie. Nie ma w sobie żadnych szkodliwych substancji, a wręcz pozytywnie działa na zdrowie domowników, poprawiając mikroklimat domu. Do tych zalet trzeba jeszcze dopisać fakt, że istnieje bardzo dużo skutecznych metod wydłużania żywotności okien z drewna, a także fakt, że materiał ten jest na wskroś ekologiczny, zarówno jeśli wziąć pod uwagę jego pozyskanie, jak również utylizacji, który to proces jest stosunkowo łatwy oraz nie szkodzi atmosferze. Wszystko to sprawia, że okna drewniane są bardziej godne polecenia niż te wytwarzane z plastiku lub PCV.

Lokalizacja firmy:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]