Dlaczego warto postawić na budowę domów z bali?

Budowa domów z bali - więcej o tej usłudze.

Domy wznoszone w technologii zrębowej, czyli tak zwane domy z bali, cieszą się coraz większą popularnością. Są wybierane coraz częściej i stanowią świetną alternatywę dla tradycyjnych domów murowanych. Domy z bali wznosi się ze zrobionych z drewna bali, które rozmieszczane są w dość charakterystyczny sposób. To znana od wieków metoda wznoszenia domów, którą doceniliśmy powtórnie.

Budowa domów z bali: jakie są główne cechy takich domów?

Rosnąca nieustannie popularność tak wznoszonych domów nie wzięła się znikąd. Przede wszystkim domy wznoszone w tego rodzaju technologii wyglądają nadzwyczaj ładnie. Do tego w ich wnętrzu panuje niesamowita atmosfera, dzięki której mieszka się w nich bardzo dobrze. Drewno to całkowicie naturalny izolator cieplny. To właśnie dlatego domy w technologii zrębowej nie potrzebują wykonywania zajmującego wiele czasu i naprawdę drogiego ocieplenia. Są o wiele cieplejsze niż domy budowane w technologii murowanej, które nierzadko generują ogromne straty ciepła. Jeżeli tylko domy z bali będą prawidłowo utrzymywane, przetrwają w nienagannym stanie bardzo długo. Koszt ich wykonania naprawdę nie jest zbyt wysoki, dzięki czemu także pod tym względem konkurują one z innymi technologiami. Domy z bali na ogół zobaczyć można na terenach położonych w górach i na Suwalszczyźnie. Nie oznacza to jednak, że nie są teraz chętnie budowane także w innych regionach naszego kraju. Bale są właściwie przygotowywane, w efekcie czego są odporne na działanie wilgoci i innych czynników pogodowych. To właśnie z tego powodu domy budowane z bali mogą być wznoszone we wszystkich częściach Polski.

Budowa domów z bali: pomoc profesjonalisty jest niezbędna

Stawiając na dom z bali, trzeba pamiętać, by zarówno przygotowanie projektu, jak i wykonywanie prac budowlanych zlecić fachowcom, którzy specjalizują się w takim typie budownictwa. Tylko wówczas można być pewnym, że dom zostanie zaprojektowany oraz wybudowany właściwie, a w czasie użytkowania nie ujawnią się niemiłe niespodzianki.

Lokalizacja firmy:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]