Czy warto postawić na montaż zabezpieczeń antywłamaniowych na oknach?

Montaż zabezpieczeń antywłamaniowych na oknach nie jest standardem. W jakich sytuacjach warto z niego skorzystać? Do kogo jest skierowany taki rodzaj zabezpieczeń?

Zabezpieczenia na okna – rodzaje

Istnieją różne rodzaje zabezpieczeń na okna. Metalowe kraty to relikt przeszłości, współczesne, antywłamaniowe elementy są bardziej dyskretne, ale skuteczne. Nowoczesne systemy zabezpieczające przybierają różne kształty i formy. Mogą to być między innymi stalowe okucia okienne (im większa jest ich liczba, tym skuteczniej chronią), klamki antywłamaniowe czy różnego rodzaju stalowe rygle na przykład hakowe, wyglądem przypominające zamek do drzwi.

Również szyby mogą chronić lokatorów przed potencjalnymi złodziejami. Wyróżnia się ich 2 podstawowe rodzaje: mogą to być szyby bezpieczne (klasy P1 i P2) lub szyby zaliczane do grupy antywłamaniowych: od klasy P3 do P8. Im wyższa klasa, tym grubsza i odporniejsza na uszkodzenia jest szyba.

Montaż zabezpieczeń antywłamaniowych – czy warto?

Na montaż zabezpieczeń antywłamaniowych najczęściej decyduje się kilka grup ludzi. Pierwsza: mieszkańcy parteru. Druga: osoby, które bardzo często zostawiają dom bez żadnego nadzoru, dużo podróżują lub wyjeżdżają w delegacje. Trzecia: właściciele domków letniskowych, w których bywają tylko kilka razy do roku, a w miesiące poza sezonem te obiekty stoją puste. Ostatnia grupa: osoby, które przechowują w domu dużo cennych przedmiotów, biżuterii, gotówki lub drogi sprzęt: audio, AGD itp. Mieszkanie lub dom można oczywiście ubezpieczyć, ale dodatkowe środki ostrożności są również jak najbardziej wskazane.

Odpowiedź na pytanie, czy warto zdecydować się u siebie na takie rozwiązanie, wydaje się jednoznaczna. Warto postawić na nowoczesne technologie, które gwarantują mieszkańcom poczucie bezpieczeństwa i spokojny sen. Montaż zabezpieczeń antywłamaniowych szczególnie polecamy osobom, które wpisują się w jedną z powyższych kategorii. Ponadto również lokatorom niebezpiecznych dzielnic oraz osobom mieszkającym na obrzeżach, bez żadnych zaufanych sąsiadów w okolicy. Zlecenie specjalistom montażu zabezpieczeń antywłamaniowych to ułamek kosztów w porównaniu do wymiany wszystkich okien na antywłamaniowe lub zainstalowanie skomplikowanego systemu zabezpieczeń czy alarmu.

Źródło tekstu: https://www.serwismeteo.pl/poradnik/czy-warto-postawic-na-montaz-zabezpieczen-antywlamaniowych-na-oknach/