Oznaczenia budynków – tabliczki informacyjne

Jeśli szukasz tabliczek informacyjnych, skieruj się na ten adres.

Tabliczki informacyjne są wyjątkowo istotne w przestrzeni miejskiej oraz w budynkach. Na co dzień możemy nie doceniać ich roli, jednak sprawiają one, że przestrzeń jest uporządkowana, wzrasta też nasze bezpieczeństwo. Przekonajmy się zatem jakiego typu tabliczki informacyjne są najczęściej stosowane oraz jakie pełnią role.

Tabliczki informacyjne – służą bezpieczeństwu i mówią o zagrożeniach

Najbardziej popularne tabliczki informacyjne to szczególnie te, które umieszczono na budynkach, takich jak wieżowce, zakłady pracy, szkoły, szpitale. Przyczyniają się do tego, że szybko odnajdziemy np. urząd miasta. Warto jednak zauważyć, że tabliczki informacyjne nie znajdują się wyłącznie na elewacjach budynków, bo bardzo często możemy je także dostrzec w środku. To ogromna grupa znaków, które najczęściej służą bezpieczeństwu i sygnalizują o zagrożeniach. Takie tabliczki usprawniają znalezienie odpowiedniego pokoju lub pracownika w wielkich wieżowcach – w budynkach samorządów w hallu wiszą tabliczki z nazwami departamentów. Szukasz sekretarza czy wydziału księgowego? Dzięki tabliczkom informacyjnym zrobisz to bez problemu. Równie ważne są tabliczki informacyjne zawierające nazwiska urzędników, które zlokalizowane są przy wejściu do biura. Co ciekawe istnieje możliwość zmiany danych pracownika na drzwiach, kiedy zmieni się obsada kadrowa.

Tabliczki informacyjne – wskazują pomieszczenia tylko dla personelu

Tabliczki informacyjne są wszakże wymagane przez polskie prawo, nie zapominajmy więc o bezpieczeństwie. Znakują wyjścia bezpieczeństwa, wyodrębniają tzw. palarnie, informują o regułach korzystania z wind podczas pożaru. Za brak tabliczek informacyjnych grozi kara, funkcjonują też specjaliści ds. BHP, którzy są odpowiedzialni za ich montowanie. Tabliczki informacyjne tworzone są z solidnych materiałów (np. aluminium), niektóre rodzaje są fluorescencyjne i są łatwe w montażu.

Lokalizacja firmy:
Lundi Sp. z o.o.
ul. Kazimierza Wielkiego 58
32-400 Myślenice

Tel.: +48 12 268 74 00
E-mail: [email protected]